John Stott: Tapti panašesniais į Kristų

Visai netikėtai prisiminiau, kad John Stott balandžio 27 suėjo 88  metai. Išėjęs į pensiją prieš du metus jis vis dar rašo knygą.  Tačiau jau nebekeliauja ir nebepamokslauja viešai.

Ta proga parašiau paskutinio jo pamokslo (Modelis – tapti panašesniais į Kristų)  santrauką:

Koks Dievo tikslas jo žmonėms? Atsižvelgiant į tai, kad jau esame atsivertę, atsižvelgiant į tai, kad jau esame išgelbėti ir gavome naują gyvenimą Jėzuje Kristuje, kas seka po to?
Dievas nori, kad jo žmonės taptu kaip Kristus. Kristiškumas (buvimas kaip Kristus) yra Dievo valia Dievo žmonėms.

Pirmiausia yra biblijinis pagrindas pašaukimui į kristiškumą -Rom 8:29, 2 Kor 3:18, 1 Jono 3:2. Iš čia kyla trys įžvalgos – praeitis, dabartis ir ateitis ir visos jos rodo viena kryptį. Čia yra Dievo amžinasis tikslas – mes buvome išrinkti; istorinis Dievo tikslas – esame keičiami, transformuojami Šventosios Dvasios; ir Dievo galutinis arba eschatologinis tikslas – mes busime kaip jis, nes matysime jį tokį, koks jis yra.

Jei mes sakome esą krikščionys, mes turime būti kristiški (panašūs į Kristų) (1 Jono 2:6). Turime būti kaip Kristus Inkarnacijoje. Tai reiškia, kad esame pašaukti sketi jo didelio nuolankumo, kuriame jis nužengė iš dangaus į žemę, pavyzdžiu. Mes taip pat turime būti tokie nuolankūs.

Antra,mes turime būti kaip Kristus jo tarnavime. Kaip Jėzus atliko darbus kurie jo kultūroje buvo atliekami tik vergų (Jono 13, kojų plovimas), taip ir mes savo kultūrose neturime galvoti apie jokią užduotį kaip per daug žeminančią, ir vergišką, kurią mes galėtume atlikti vienas kitam.

Trečia, mes turime būti kaip Kristus jo meilėje. Mes turime būti kaip Kristus jo mirtyje, mylėti save atiduodančia Kalvarijos meile (Ef 5:2). Šie trys dalykai aiškiai parodo, ką kristiškumas reiškia praktikoje.

Ketvirta, mes turime būti kaip Kristus jo kantriame ištvermingume. Mes turime kentėti kaip Kristus (1 Petro). Šis pašaukimas kentėti netiesingai gali labai padaugėti, nes persekiojimą daugelyje pasaulio kultūrų šiandiena auga.

Penkta, mes turime būti kaip Kristus jo misijoje. Savo misijoje, mes turime atspindėti Kristaus misiją. Kaip Kristus atėjo į mūsų pasaulį, taip ir mes turime įeiti į žmonių pasaulį. Michael Ramsey yra pasakęs: „Mes teigiame ir vertiname tikėjimą tik tiek, kiek mes galime išeiti iš savo ribų ir įeiti į abejotojų abejones, klausiančiųjų klausimus ir vienišumą tų, kurie pametė kelia.“

Trys praktiškos kristiškumo pasekmės:
Pirmiausia, kristiškumas ir kančios paslaptis. Vienas iš paaiškinimų šiai dilemai yra, kad kančia yra dalis to, kaip Dievas daro mus panašius į Kristų. Dievas visada siekia gero savo žmonėms (Rom 8:28) ir jo gera valia jiems yra padaryti juos panašius į Kristų (8:29).

Antra, kristiškumas ir evangelizacijos iššūkiai. Kodėl mūsų evangelistinės pastangos dažnai yra pasmerktos nesėkmei? Viena pagrindinių priežasčių yra tai, kad neatrodome kaip Kristus, kurį skelbiame.

Induistas profesorius Indijoje karta pasakė savo studentui, kuris buvo krikščionis: „Jei jūs, krikščionys, gyventumėte kaip Jėzus Kristus, Indija būtu po jūsų kojomis jau rytoj.“ Pastorius Iskandar Jadeed, buvęs musulmonas, gyvenantis Islamo pasaulyje yra pasakęs: „Jei visi krikščionys butu krikščionys, t.y., kaip Kristus – Islamo šiandiena jau nebebūtu.“

Trečia, kristiškumas ir Šventosios Dvasios gyvenimas mumyse. Ar toks kristiškumas apie kurį kalbėjau yra pasiekiamas? Mūsų pačių jėgomis tikrai ne. Bet Dievas davė savo Šventąją Dvasią mums, kuri gyvena mumyse, tam kad ji perkeistu mus iš vidaus. William Temple apie tai sakė: „…jokios naudos iš to, kad parodysit man tokį gyvenimą kokį gyveno Jėzus ir liepsite gyventi tokį gyvenimą. Jėzus tai galėjo padaryti – aš negaliu….. bet jei Dvasia galėtu gyventi manyje, tada aš galėčiau gyventi tokį gyvenimą kaip jis.“

Visą tekstą anglų kalba galite rasti čia.

Leituviu kalba yra išverstos dvi John Stott knygos:

ŠIUOLAIKINIS KRIKŠČIONIS

Kalno pamokslo žinia

Bei galima pasiknysus internete rasti kelatą jo straipsnių išverstų į lietuvių kalbą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s