Užtikrintumas Kristaus auka: Malda

Vienas iš dalykų kuris trukdo krikščioniui paprasčiausia ateiti pas Dievą maldoje ir biblijos studijoje yra neužtikrintumas. Čia nėra kalbos apie užtikrintumą ar neužtikrintumą savimi, tai yra neužtikrintumas Kristaus atliktu darbu.
Nuodėmė, bloga nuotaika, nuovargis, nusivylimas ar dar kažkas panašaus gali būti priežastis dėl kurios krikščionys paprasčiausiai nesimels, nes jausis „purvinas“. Tačiau, ar Dievui mes esame priimtinesni kai džiaugiamės, gyvenam teisingai, esam moralūs, nei kad kai esame suklupę? Visai ne. Dievo akyse mes vertinami ne pagal tai kokie geri ar blogi mes esame, bet pagal tai, ką Kristus padarė už mus. Kristaus kryžius yra didžiausias įvertinimas. Kristus taip vertina tave, kad jis mirė tavo vietoje.

Jono 17, Jėzaus maldoje tai pat skaitome apie tai, kaip Jėzus supranta savo sekėjus ir kaip jis juos vertina. Jėzus sako, kad Jo sekėjai yra tobulai atpirkti, o ne tobulai ištikimi (6 eil. Jie buvo tavo, ir tu juos davei man, ir jie laikėsi tavojo žodžio). Jėzaus sekėjų atpirkimas yra sandoris tarp Tėvo ir Jėzaus. Tai nėra sandoris tarp Jėzaus sekėjų ir paties Jėzaus. Jų priklausymas Jėzui nepriklauso nuo to, kokie jie buvo ar yra. Tačiau jų paklusimas žodžiui, kaip tik kyla iš to sandorio pasekmių (atpirkimo, išgelbėjimo, šventėjimo). Ir paklusimas atrodo visada progresuoja ir auga. Mes galime prisiminti, kad mokiniai daug kartų vis dėlto nesuprasto Jėzaus ir nepakluso jam. Jonas ir Jokūbas, Zabedėjaus sūnūs; Jonas, Petras ir Jokūbas ant kalno, Jonas Petras ir Jokūbas Getsemanės sode, Petras, prieš Jėzų nukryžiuojant. Tačiau nežiūrint to, jie buvo Jėzaus mokiniai. Ir nežiūrint jų nesuvokimo, nepažinimo, nepaklusimo, vis dėl to jis juos mato kaip tikruosius savo sekėjus.

Gilus žinojimas ir supratimas, kad esi išgelbėtas ir negali prie to nieko pridėti (ir net neriekia nieko prie to pridėti) suteikia nuostabią laisvę ir nuostabų dėkingumą Kristui. Ir nesvarbu kaip tu jautiesi, tačiau žinai, kad tavo maldą Dievas visada girdi ir į ją atsako.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s