Krikščionys ir persekiojimai

Nors visiškai tikslios statistikos apie krikščionių persekiojimą neradau, manau tai ne visai realus noras, tačiau manau, kad bent jau apytiksliai skaičiai gali nemažai pasakyti apie krikščionių persekiojimus.
Šiandien milijonai krikščionių yra persekiojami dėl savo tikėjimo. Pasaulio evangelikų aljansas (WEA) duomenimis 200 milijonų krikščionių visame pasaulyje yra persekiojami dėl savo tikėjimo; brolio Andrew įkurtos organizacijos (OP) duomenimis, jų yra apie 100 milijonų. Didelis skirtumas. Tačiau manau, kad tai daugiau organizacijų politikos įtaka. OP remiasi oficialiai ar akivaizdžiai krikščionybei priešiškų šalių duomenų baze, kai tuo tarpu WEA gali būti, kad įtraukia ir vakarų pasaulį (OP tarkim net neįtraukia Baltarusijos, kurioj persekiojimas yra akivaizdus ir visiems žinomas). Dažniausia persekiojimas reiškia įkalinimą, aiškiai išreikštą pažeminimą, priešiškumą ir tt. Bet taip pat tai reiškia ir gyvybės atėmimus. Krikščionys yra persekiojami kitų religijų atstovų (man vis dėl to neduoda ramybės klausimas, kodėl krikščionys ir musulmonai galėjo gyventi vieni šalia kitų, gerbdami vieni kitus labai ilgą laiką, tačiau situacija radikaliai pasikeitė per praėjusį šimtmetį; turiu įtarymų kodėl, bet pasilaikysiu kol kas sau), sekuliarių vyriausybių, dėl pasipriešinimo „vakarietiškumui“ (gal šiandien jau tai nebėra ypač aktualu), o taip pat, kaip primena Thomas Schirrmacher, ir krikščionys persekioja vieni kitus (vis dėl to nesusilaiko).
Kiekvienais metai yra nužudoma 175 000 krikščionių dėl tikėjimo. Vėlgi, skaičius nelabai aiškus, nes nuo 35 000, 1900 metais šis skaičius auga ir tarkim Journal of Missionary Research, teigia, kad 2005 metas buvo nužudyta 171 000, o 2009 tikimasi jau 260 000. Skaičiai daugiau mažiau sutampa. Skaičiuojama, kad 20 amžiuje buvo nužudyta daugiau krikščionių, nei kad per visus iki tol buvusius amžius.
Skaičiai labai dideli, tačiau taip pat tai nereiškia, kad persekiojimas ir krikščionių žudymas yra daug didesni, nei praėjusiais amžiais. Reikia, taip pat įvertini ir krikščionių bažnyčios augimą, šiandien krikščionių bažnyčia yra kur kas didesnė, nei kad tarkim pirmaisiais krikščionybės amžiais. Jei 19 amžiaus pabaigoje krikščionybė buvo paskelbta apie 30% pasaulio gyventojų, tai 20 amžiaus pabaigoje, jau buvo apie 76%.
Naujajame Testamente ištikimybė Kristui ir persekiojimai yra neatsiejami. Tai yra aksioma. Sekant ja ir įsiklausant į NT žodžius, nereikia tikėtis, kad situacija pasikeis iki kol Kristus ateis. Tačiau ši tiesa visada bus įgyvendinta tarp dviejų kraštutinumų – siekimo kentėti ir vengimo kentėti. Ne kančia yra centrinis įvykis krikščionio gyvenime, bet ištikimybė Kristui. Kančia dėl sekimo Kristumi, kad ir kokia žiauri ji būtu, evangelijos šviesoje praranda egzistencinės kančios aspektą ir aiškiai įgauna laikinumo „štampą“. Kaip C.S. Lewis rašė, viskas kas nėra amžina yra amžinai prarasta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s