Logikos klausimas?

Kodėl taip sunku patikėti, kad tikėjimu suteikiamas išteisinimas, bendrystė su Dievu ir Dvasios gyvenimas tuose kurie tiki? Juk tai yra parašyta aiškiai ir suprantamai. Aišku, klausimas kyla „kaip tai yra įmanoma?“ Kaip tas mechanizmas veikia?

Su labai panašai dilema susidūrė ir Nikodemas (Jon 3), kuris niekaip negalėjo suvokti ką reiškė gimti iš aukšto, nors buvo įstatymo mokytojas ir Ezek 36:25- 27 jam turėjo būti gerai žinoma; ir „vanduo“ ir „dvasia“ jam turėjo pakankamai daug reikšti. Tačiau jis praleido viena akivaizdų dalyką. Būtent, kad „nuplausiu“, nuvalysiu“, „duosiu“ yra Dievo iniciatyva ir tai yra ne dėl žmonių gebėjimų, bet dėl Jo paties. Tačiau Nikodemas vis tiek klausia: „Bet kaip gali gimti žmogus, būdamas nebejaunas?“

Bet juk jei mums pasako, kad mašiną varo variklis, mums net nėra taip jau svarbu, kaip ir kokiu būdu degalai pavirsta ta varomąja energija; arba, kad mobiliu telefonu mes galime pasiskambinti savo draugam, mums net nekyla klausimas kaip tas telefono mechanizmas veikia, mes paprasčiausiai pasitikime tuo. Tai yra tikėjimo klausimas. Šis tikėjimas yra pagristas tuo, kad mes žinome nesuskaičiuojamus atvejus, kai visa tai veikia ir tai yra pagrindas mūsų tikėjimui. Bet juk taip pat žinome nesuskaičiuojamus atvejus, kai žmonės teigė iš savo gyvenimo patirties, kad tikėjimas tai pat „veikia“, jei negalim patikėti tuo, kas yra pasakyta ir užrašyta. Taip, mes nematome galutinės pasekmės ir galim tik pasitikėti tuo ką rašo bibliją, bet net neturint galutinės pasekmės, išteisinimo, bendrystės su Dievu ir Dvasios gyvenimas tikinčiuosiuose yra vis dėl to apčiuopiamas jau šiandien taip pat.

Ar čia, kaip man atrodo, yra problema su logika?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s